Start Szkolny zespół wokalny Hej, Panie Jezu 2017

Hej, Panie Jezu 2017

Email Drukuj PDF

W środę, 11 stycznia, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania do czternastej edycji Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Organizatorami przedsięwzięcia są nauczyciele z PSP3, ZSG 1, ZSG 2 i ZSG 7 oraz pracownicy MDK w Radomsku.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Cudak, Oliwia Siemińska, Amelia Rudzka, Katarzyna Mariankowska.

W koncercie laureatów festiwalu w dn. 15 stycznia w Kościele Św. Lamberta w Radomsku zaśpiewa nagrodzona: Zuzanna Cudak. Gratulujemy!

W tym roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, bo mamy około 200 uczestników. Odnotowaliśmy 75 zgłoszeń solistów i zespołów. Jurorzy oceniają występy w kategoriach wiekowych 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz w podziale na solistów i zespoły - tłumaczy Arkadiusz Chybalski, organizator konkursu. - Poziom tegorocznych występów jest wysoki, uczestnicy są bardzo dobrze przygotowani, więc jury ma trudny orzech do zgryzienia. Oceniana jest głównie muzykalność, intonacja i ogólny wyraz artystyczny. 

Wokaliści i chóry mieli nieograniczone możliwości w doborze konkursowego repertuaru. Mogli też śpiewać w różnych językach. - Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania kolęd i ocalenie pięknych tekstów od zapomnienia. Chcemy też, by wykonawcy i słuchacze poznawali nowe kolędy, tworzone współcześnie pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe... by poszerzali swój repertuar - dodaje Chybalski. 

Uczestnicy konkursu "Hej, Panie Jezu!" przyjechali do Radomska m. in. z Ksawerowa, Łodzi, Kłobucka, Częstochowy, Opatowa oraz miejscowości w powiecie radomszczańskim. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w niedzielę, 15 stycznia, w kościele pw. św. Lamberta (po mszy św. o godz. 11.30). Laureaci wystąpią też z koncertem.