Start Szkolny zespół wokalny Kolejny sukces Marysi

Kolejny sukces Marysi

Email Drukuj PDF

Do Parnu w Estonii przyjechali 26 września przedstawiciele dziesięciu krajów europejskich, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złoty liść” – Parnu.
Wśród adeptów sztuki wokalnej znalazła się także reprezentująca Polskę jedenastoletnia Marysia Markiewicz - uczennica naszej szkoły. Udział w festiwalu był dla Marysi nagrodą za wyśpiewanie pierwszego miejsca na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nuta” w Częstochowie.

Młoda artystka kształci swój talent w Studiu Piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach pod okiem instruktorów Violetty i Pawła Ojrzyńskich.
- Dzięki swojej wrażliwości, możliwościom głosowym i pracowitości Marysia zdobywa nagrody na licznych festiwalach od wielu lat. Jednak po raz pierwszy została zaproszona do udziału w projekcie poza granicami kraju, z czego jesteśmy bardzo dumni – zapewniają instruktorzy.

Festiwal i towarzyszące wydarzenia artystyczne w Estonii trwały do 30 września. Marysia znalazła się wśród 60 uczestników festiwalu reprezentujących Maltę, Rumunię, Litwę, Niemcy, Serbię, Rosję, Estonię, Ukrainę. Jako jedna z nielicznych nagrodzonych została laureatką dwóch kategorii wyśpiewując I miejsce w kat. folklor oraz III miejsce w kat. pop-jazz.

Marysia zainteresowała swoim wykonaniem kolejnych dyrektorów festiwali: otrzymała zaproszenie do Berlina oraz Sankt Petersburga.