Start Szkolny zespół wokalny
Szkolny zespół wokalny

Festiwal Piosenki Angielskiej

Email Drukuj PDF

We wtorek, 28 lutego, w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Pławnie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Love Song.

Angielskie piosenki o miłości zaprezentowało 24 uczestników, wśród nich dwaj uczniowie naszej szkoły:

Mateusz Kosmala z klasy V

Dawid Załóg z klasy VI.

Występy chłopców bardzo podobały się publiczności i nagrodzone były gromkimi brawami.

Zdaniem jury Dawid Załóg zasłużył na wyróżnienie. Otrzymał on pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy

Więcej…
 

Hej, Panie Jezu 2017

Email Drukuj PDF

W środę, 11 stycznia, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania do czternastej edycji Otwartego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Hej, Panie Jezu". Organizatorami przedsięwzięcia są nauczyciele z PSP3, ZSG 1, ZSG 2 i ZSG 7 oraz pracownicy MDK w Radomsku.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Cudak, Oliwia Siemińska, Amelia Rudzka, Katarzyna Mariankowska.

W koncercie laureatów festiwalu w dn. 15 stycznia w Kościele Św. Lamberta w Radomsku zaśpiewa nagrodzona: Zuzanna Cudak. Gratulujemy!

Więcej…
 

XI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Email Drukuj PDF

W dniu 10.01.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach odbył się XI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. W przesłuchaniu udział wzięły 42 osoby w trzech kategoriach. Koncert laureatów odbędzie się w dn. 29 stycznia (niedziela) o godz. 15.00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gidlach. Organizator zaprasza po odbiór dyplomów i statuetek:

Lista laureatów XI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Zdjęcia - KLIKNIJ

Więcej…
 

Pamięć w Pieśniach Żyje

Email Drukuj PDF

VIII Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

W dniu 04.11.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach odbył się VIII Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Pamięć w Pieśniach Żyje". W trzech kategoriach grupowych udział wzięło 40 uczestników. Poziom wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Czołowe lokaty zdobyli również uczniowie naszej szkoły:

Kat I-III

I miejsce - Katarzyna Mariankowska

II miejsce - Oliwia Siemińska

III miejsce - Kacper Basiński

Wyróżnienia - Martyna Kosmala, Zuzanna Cudak

 

Kat IV – VI

I miejsce - Dawid Załóg

III miejsce - Mateusz Kosmala

Wyróżnienia - Klara Plewińska

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia - kliknij na Więcej

Więcej…
 

Festiwal "Mikrofon 2016" Radomsko

Email Drukuj PDF

4 i 5 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania konkursowe w ramach Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2016”. Celem konkursu jest: promocja młodych utalentowanych artystycznie wokalistów, popularyzacja polskich piosenek i ich wykonawców, integracja dzieci i młodzieży o wspólnych muzycznych zainteresowaniach.

Prezentacje 64 wokalistów oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI, kl. gimnazjalne i kl. ponadgimnazjalne. Wśród uczestników znalazły się także uczennice naszej szkoły rozwijające swoje umiejętności w Studiu Piosenki GOK w Gidlach: Kasia Mariankowska, Zuzia Cudak, Oliwia Siemińska, Dominika Musiał i Justyna Frączyk.

Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się podczas Koncertu Laureatów 6 marca o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Wśród nagrodzonych znalazła się się uczennica Dominika Musiał, która otrzymała wyróżnienie.

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

VII Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Email Drukuj PDF

Już po raz siódmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach rozbrzmiewały pieśni o tematyce żołnierskiej  i patriotycznej. 6 listopada do siedziby GOK przybyło 39 dzieci z terenu naszej gminy, oraz gminy Kłomnice by zaprezentować przygotowane utwory. Po przesłuchaniach konkursowych komisja w składzie: Violetta Ojrzyńska – Dyrektor GOK, Sylwia Łuczyńska – wokalistka oraz Marta Szczepańska – instruktor postanowiła przyznać następujące miejsca uczniom naszej szkoły:

Kat. kl. I-III

I miejsce - Katarzyna Mariankowska, Oliwia Siemińska

II miejsce - Zuzanna Cudak

wyróżnienie - Martyna Kosmala

Kat. IV-VI

II miejsce - Dawid Załóg, Dominika Musiał, Justyna Frączyk

Zdjęcia GOK Gidle - Kliknij

 

Szkolny Zespół Wokalny

Email Drukuj PDF

Szkolny Zespół Wokalny prowadzony w obecnej formie przez Pawła Ojrzyńskiego istnieje od września 1996 roku, odkąd podjął on pracę w Publicznej Szkole Podstawowej w Gidlach na stanowisku nauczyciela muzyki. Do zespołu każdego roku należy od 20 do 25 uczennic w wieku od 7 do 12 lat. Spotkania zespołu odbywają się  raz w tygodniu po zajęciach lekcyjnych. Uczestniczące w zajęciach uczennice mają możliwość zapoznania się z wieloma ćwiczeniami poprawiającymi dykcję, intonację, rytmikę oraz prawidłową emisję głosu. Poznają pieśni patriotyczne, religijne oraz piosenki popularne w języku polskim i angielskim. Zespół przygotowuje oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, gminnych, a także festynów organizowanych przez naszą szkołę. Członkinie Szkolnego Zespołu Wokalnego reprezentują szkołę na festiwalach i konkursach piosenki na terenie gminy, powiatu, oraz województwa  takich jak:

  • Festiwal Piosenki Harcerskiej „Przechyły”
  • Festiwal Piosenki „Mikrofon” – organizator -  MDK w Radomsku
  • Festiwal Kolęd i Pastorałek – organizator -  GOK w Gidlach
  • Otwarty Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych „Hej Panie Jezu”
  • Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - organizator -  GOK w Gidlach
  • Przegląd Piosenki Polskiej „Interpretacje” - organizator -  GOK w Gidlach
  • Koluszkowski Przegląd Piosenki – organizator – MOK w Koluszkach
  • „Piosenka jest dobra na wszystko” – organizator – MOK w Piotrkowie Trybunalskim
  • Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca „Majowa nutka” – organizator - Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży Wokalnie Utalentowanej

osiągając liczne sukcesy.

Wielu członków zespołu wokalnego kontynuuje swoje zainteresowanie muzyką w gimnazjach i szkołach średnich, a także szkołach muzycznych, prywatnych i państwowych. Coraz więcej osób sięga po naukę gry na instrumentach muzycznych. Widok uczniów z instrumentami jest w ostatnich latach coraz częstszy na ulicach naszej miejscowości, co można także zauważyć podczas uroczystości szkolnych i gminnych.

 


Strona 1 z 5