Start Nasze sukcesy
Nasze sukcesy

Sukcesy szkolne 2013/2014

Email Drukuj PDF

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE - kategoria artystyczna

I półrocze 2013/14

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia nagrodzonego

Klasa

Nauczyciel opiekun

1.

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki ,, Singer Stage ’’– Malta

Nagroda ,,Best Future” – dla najbardziej obiecującej młodej wokalistki

 

 

M. Markiewicz

 

 

 

VI

 

 

 

P. Ojrzyński

 

 

KONKURSY WIEDZOWE OGÓLNOPOLSKIE
I półrocze 2013/14

 

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IV

Va

Vb

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nauczyciel

Opiekun konkursu

1.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

 

 

 

 

 

 

6

I

III

XVIII

XVIII

XX

XX

Maria Markiewicz

Ewa Barańska

Dawid Góra

Weronika Tulejko

Aneta Tarnowska

Weronika Kędra

VI

VI

VI

VI

VI

VI

A. Dąbrowska

2.

Stypendiada wczesnoszkolna

 

16

8

----

----

---

---

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2014 r.

3.

Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek

10

8

9

 

 

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2014 r.

4.

Ogólnopolski Konkurs Przedmiot. Pingwin 2013 z jęz. polskiego

 

 

 

3

 

 

2

Wyr.

XII

XII

Justyna Frączyk

Joanna Ślęzak

Maria Markiewicz

IV

VI

VI

A. Dąbrowska

 

KONKURSY  POWIATOWE,  GMINNE

I półrocze 2013/14

Lp

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IV

Va

Vb

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Opiekun

1.

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Święty Mikołaj nadchodzi”

 

 

 

2

 

 

 

III

Wyróżnienie

Zuzanna Dziadkiewicz

Julia Leśniak

 

IV

IV

Olga Dziegieć

2.

 

V Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej
i Patriotycznej

 

 

3

 

5

 

 

 

 

Kat. I-III

I

II

III

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Kat. IV-VI

I

II

Wyróżnienie

Wyróżnienie

 

Dawid Załóg

Mateusz Kosmala

Bartłomiej Musiał

Daniel Strączyński

Malwina Romańczyk

 

Justyna Frączyk

Dominika Musiał

Dominika Borowik

Marta Skrzypczyńska

 

III

II

III

III

III

 

IV

IV

VI

Va

 

Paweł Ojrzyński

3.

 

VIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

 

2

 

1

 

 

 

 

 

Kat.7-9 lat

I

II

Wyróżnienie

Kat.10-12lat

II

II

III

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Grand Prix

 

 

Dawid Załóg

Klara Plewińska

Lena Ociepa

 

Dominika Borowik

Justyna Frączyk

Dominika Musiał

Marta Skrzypczyńska

Martyna Bareła

Maria Markiewicz

 

III

I

I

 

VI

IV

IV

Va

VI

VI

 

Paweł Ojrzyński

Teresa Molenda

Teresa Molenda

 

Paweł Ojrzyński

Paweł Ojrzyński

Paweł Ojrzyński

Paweł Ojrzyński

Paweł Ojrzyński

Paweł Ojrzyński

4.

Konkurs plastyczny ,,Magiczna kraina wierszy
J. Tuwima”

I

 

15

II

III

IV

Va

Vb

VI

Kat. kl. I

I

I

I

II

II

II

 

 

 

Julia Popiołek

Klara Plewińska

Jakub Bartnik

Wiktoria Jurczyk

Lena Ociepa

Sebastian Załóg

 

 

 

I

I

I

I

I

I

 

 

 

Teresa Molenda

 

 

5

 

 

 

 

 

Kat. kl. II

 

I

II

Wyróżnienie

 

Maja Niedźwiecka

Mateusz Kosmala

Kamil Kalek

 

II

II

II

 

Olga Dziegieć

 

 

 

18

 

 

 

 

Kat. kl. III

 

II

II

III

III

 

 

Adam Tarnowski

Kacper Górecki

Miłosz Florczyk

Kacper Górka

 

III

III

III

III

 

M. Ostojska

 

 

 

 

 

 

 

Kat. kl. IV

I

II

Wyróżnienie

 

Zuzanna Dziadkiewicz

Bartosz Chrostowski

Katarzyna Kubik

IV

IV

Va

Olga Dziegieć

Olga Dziegieć

Teresa Molenda

 

KONKURSY SZKOLNE

I półrocze 2013/14

Lp

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IV

VA

VB

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Opiekun

 

1.

Czy znasz wiersze
J. Tuwima ?

 

 

 

 

 

 

 

Kat.I-III

I

II

III

Wyróżnienie

Wyróżnienie

 

Mateusz Kosmala

Miłosz Florczyk

Kacper Górka

Patryk Sprawka

Dawid Siejca

II

III

III

II

II

Anna Bednarz

Małgorzata  Ostojska

Małgorzata  Ostojska

Anna Bednarz

Anna Bednarz

2.

Życie Juliana Tuwima

 

 

 

 

 

 

 

I

II

III

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Maria Markiewicz

Bartosz Chrostowski

Martyna Sambor

Justyna Frączyk

Izabela Romańczyk

Ewa Barańska

VI

IV

VB

IV

VB

VI

 

Bożena Resel

3.

Konkurs plastyczny ,,Ozdoba choinkowa z białego papieru”

 

 

 

 

 

 

 

I

II

Wyróżnienie

Marita Woldan

Weronika Kędra

Wiktoria Kędra

VB

VI

IV

 

Olga Dziegieć

 

KONKURSY MIĘDZYKLASOWE

I półrocze 2013/14

Lp.

Nazwa konkursu

Klasa / miejsce w konkursie

 

I

II

III

IV

Va

Vb

VI

 

1.

Czytelnictwo

--

I

II

VI

IV

III

V

 

2.

Oszczędzanie

IV

II

III

I

II

VI

V

 

3.

Wyniki w nauce

Nie dotyczy

I

Tytuł najlepsza klasa

II

III

IV

 

4.

Zbiórka plastikowych nakrętek

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs trwa

5.

Góra Grosza

/największa ilość zebranych monet/

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs trwa

 

6.

Najwyższa frekwencja

89%

III

87%

V

88%

IV

88%

IV

93%

I

93%

I

92%

II

 

7.

Konkurs na ,,Najdłuższy łańcuch choinkowy” (dla klas I-III)

I

II

III

 

 

ZAWODY  SPORTOWE

I półrocze 2013/14

Wszystkie zawody odbyły się w naszej szkole.

Lp.

Nazwa zawodów

Miejsce szkoły w gminie

Uczniowie

Opiekunowie

1.

Biegi przełajowe

I  m dz

I  m chł.

IV – VI

 

Dz- Joanna Gołdon

Chł. – Janusz Pachulski

2.

Tenis stołowy

I   dz.

II m chł.

 

 

3.

Unihokej

II m dz.

II m chł.

 

 

4.

Mini piłka ręczna

I  m dz

I  m chł.

Va, VI dziewczęta

VI chłopcy

 

5.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 

40 uczestników

Janusz Pachulski,

Joanna Gołdon

6.

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ferie 2014

 

30 uczestników z;

PSP Gidle,

PSP Ciężkowice,

PSP Pławno

Janusz Pachulski,

Joanna Gołdon

7.

Turniej Orlików o Puchar Prezesa LGO ,,Razem dla Wyżyny” w Dąbrowie zielonej

 

Va,VB,VI dz. i chł.

Janusz Pachulski

 

Sukcesy szkolne 2012/2013

Email Drukuj PDF

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
I Ogólnopolskie – kategoria artystyczna

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia nagrodzonego

Klasa

Nauczyciel opiekun

1.

III Międzynarodowy Festiwal Piosenki ,,Złoty liść Parnu” - Estonia

I – kat. folklor

III – kat pop-jazz

Maria Markiewicz

V

P. Ojrzyński

2.

Międzynarodowy Festiwal Europopcontest Grand Prix Berliner Perle 2012

wyróżnienie

Maria Markiewicz

V

P. Ojrzyński

3.

XVII Koluszkowski Przegląd Piosenki

I

Maria Markiewicz

V

P. Ojrzyński

 

KONKURSY WIEDZOWE OGÓLNOPOLSKIE
I półrocze 2012/13

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IVa

IVb

V

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

 

 

 

 

 

3

2

1

5

Ewa Barańska

Maria Markiewicz

V

V

2.

Ogólnopolski Internetowy Konkurs ,,Fun English”

 

 

 

 

 

3

2

 

 

 

3.

Stypendiada wczesnoszkolna

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak wyników

 

- konkurs czytelniczy

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

- konkurs ortograficzny

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

- konkurs matematyczny

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

- konkurs plastyczny

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

4.

Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek

 

10

10

 

 

 

 


Brak wyników

 

5.

Olimpu z języka polskiego

 

 

 

5

4

4

 

 

Brak wyników

 

 

KONKURSY GMINNE - I półrocze 2012/13

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IVa

IVb

V

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Opiekun

1.

IV Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej ,,Pamięć w pieśniach żyje” /GOK/

klasy IV- VI

 

 

 

 

7

 

I

III

wyr

Maria Markiewicz

Eryk Kluziński

Wiktoria Barska

V

V

VI

P. Ojrzyński

P.Ojrzyński

P.Ojrzyński

klasy I - III

 

 

2

 

 

 

 

II

Justyna Frączyk

III

P.Ojrzyński

2.

Gminny Konkurs Plastyczny ,,Moje ulubione postacie bajkowe” /BP/

 

16

12

 

 

 

 

I

II

II

II

II

II

III

III

wyr

Zuzanna Dziadkiewicz

Agata Mikulska

Julia Leśniak

Julia Romańczyk

Adam Tarnowski

Miłosz Florczyk

Krzysztof Gołdon

Damian Załóg

Marta Musiał

III

III

III

III

II

II

II

II

II

 

 

KONKURSY SZKOLNE - I półrocze 2012/13

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników / klasy

Miejsce

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

IVa

IVb

V

VI

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Opiekun

1.

Konkurs wiedzowy IV – VI

,,Z mitologią na ty”

/organizator – biblioteka szkolna/

 

 

 

 

 

10

3

I

II

III

Ewa Barańska

Dawid Góra

Maria Markiewicz

V

V

V

A. Dąbrowska

A. Dąbrowska

A. Dąbrowska

2.

Konkurs plastyczny I –III

,,Moje Boże Narodzenie „

16

6

7

 

 

 

 

I

I

II

III

wyr

Julia Leśniak

Z. Dziadkiewicz

Kinga Frymus

A. Kowalska

M. Romańczyk

Marta Musiał

Gabriel Borowik

Miłosz Ociepa

III

III

III

III

II

II

I

I

 

3.

Konkurs literacki IV – VI

,,Moje Boże Narodzenie”

 

 

 

5

2

3

5

I

II

 

III

Sylwia Kubik

Maria Markiewicz

I. Romańczyk

P. Przybylska

IVa

V

IVa

IVa

 

4.

Konkurs plastyczny I – VI

,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” /SU/

Wyróżnieni:

 

 

 

8

5

8

2

-

-

3

 

 

KONKURSY MIĘDZYKLASOWE - I półrocze 2012/13

Lp.

Nazwa konkursu

Klasa / miejsce w konkursie

 

I

II

III

IVa

IVb

V

VI

 

1.

Czytelnictwo

--

II

I

IV

III

V

VI

 

2.

Oszczędzanie

IV

III

V

---

I

II

VI

 

3.

Wyniki w nauce

Nie dotyczy

I

Tytuł najlepsza klasa

II

III

IV

 

4.

Zbiórka plastikowych nakrętek

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs trwa nadal

5.

Góra Grosza

/największa ilość zebranych monet/

VI

IV

I

III

II

V

VII

 

6.

Najwyższa frekwencja

89%

5

87%

6

90%

4

91%

3

93%

1

92%

2

90%

4

 

 

ZAWODY SPORTOWE - I półrocze 2012/13

Wszystkie zawody gminne odbyły się w naszej szkole

Lp.

Nazwa zawodów

Miejsce szkoły w gminie

Miejsce szkoły w powiecie

Miejsce szkoły w rejonie

Miejsce szkoły w województwie

Miejsce szkoły w kraju

1.

Sztafetowe biegi przełajowe

dziewcząt

chłopców

I

I

VIII

VIII

 

 

 

2.

Unihokej

dziewcząt

chłopców

 

I

II

 

V


 

 

 

 

 

 

3.

Mini piłka siatkowa

dziewcząt

chłopców

 

I

I

 

V

VII

 

 

 


 

 

 

4.

Tenis stołowy

dziewcząt

chłopców

 

II

II


 

 

 

 


5.

Turniej Orlika o Puchar Premiera

D.Tuska /UKS/

 

 

I dziewczęta

IV chłopcy

 

 

 

6.

Mistrzostwa ŁZPN Młodzież

 

 

 

VI

 

7.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt WATRA CUP 2012

 

 

 

II

 

8.

Mikołajkowy Turniej MUKS Praga Warszawa

 

 

 

 

VI

 

Sukcesy szkolne 2011/2012

Email Drukuj PDF

Udział uczniów kl. IV – VI w konkursach międzynarodowych

 

Udział uczniów kl. IV – VI w konkursach ogólnopolskich


Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników klasy

Uczniowie nagrodzeni

IV

V

VI

Miejsce w kraju

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1.

Międzynarodowy Konkurs ,,Matematyczny Kangur”

 

 

 

 

 

 

Kategoria 2 Maluch

6

 

 

Wyr.

Wyr.

Dawid Góra

Maria Markiewicz

IV

IV

Kategoria 1 Beniamin

 

 

 

4

 

 

 

 

2.

Ogólnopolski konkurs Matematyczno – Przyrodniczy ,,MIX”

 

 

 

Wyr – dyp. 11m.

 

Wyr. – dyp.11

I m.

/grawerowany   dyplom laureata – nagroda książkowa/

Ewa Barańska

 

Dawid Góra

 

Agnieszka Bednarz

IV

 

IV

 

 

VI

3.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,Albus”

 

 

 

IX m. dyplom laureata

Paulina Mikicka

IV

 

 

 

 

XV dyplom wyróżnienie

Joanna Ślęzak

IV

XV dyplom wyrózn.

 

Maria Markiewicz

IV

II m. dyp. laureata

Agnieszka Bednarz

 

VI

X dyp.laureata

W. Romańczyk

 

VI

4.

Albus z języka angielskiego

 

3

1

9

XVII

Mikołaj Borowik

IV

5.

Ogólnopolski Konkurs Olimpu z przyrody

3

4

2

XV

Sebastian Gonera

V

XIX

Bazyli Plewiński

IV

6.

Ogólnopolski Konkurs Olimpu z jęz. polskiego

7

3

3

XIX

Dawid Góra

IV

XIX

Ewa Barańska

IV

7.

Ogólnopolski Konkurs Literacki ,, I ty możesz zostać baśniopisarzem”

1

 

 

 

Wiktoria Barska

V udział

8.

Międzynarodowy Festiwal ,,Majowa nutka”

1

 

 

I

Maria Markiewicz

IV

9.

Ogólnopolski Festiwal ,,Tomaszowska Wiosna”

1

 

 

Udział w finale

M. Markiewicz

IV

10. Ogólnopolski Festiwal "Najpiękniejsze są polskie piosenki" 1 I Maria Markiewicz IV

 

 

 

 

Udział uczniów  klas I – III w konkursach powiatowych i gminnych

II semestr rok szkolny 2011/2012

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników klasy

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1.

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Z górki na pazurki”

 

 

20

 

 

Wyróżnienie

 

Chrostowski Bartosz

 

II

2.

 

 

Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Dziecięce poezjowanie” organizowany przez GBP

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

I

II

III

 

Wyróżnienie

Florczyk Miłosz

Chrostowski Bartosz

Frączyk Justyna

Załóg  Dawid

Tutaj Emilia

Romańczyk Malwina

Romańczyk Julia

I

II

II

I

III

I

II

3.

 

 

 

 

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Wielkanocny zajączek" organizowany przez GBP


 

 

 

 

 

17

 

 

I

II

 

III

Wyróżnienie

I

II

 

III

I

Wyróżnienie

Pólrola Jakub

Sprawka Szymon

Borek Klaudia

Woldan Jakub

Musiał Bartosz

Romańczyk Julia

Frączyk Justyna

Frymus Kinga

Dziadkiewicz Zuzanna

Kowalska Zuzanna

Kubik Katarzyna, Łabęcki Damian

I

I

I

I

I

II

II

II

II

4.

III Gminny Festiwal Piosenki ”Interpretacje” organizowany przez GOK


 

 

II

II

Frączyk Justyna

Musiał Dominika

II

II

 

 

Udział uczniów klas I – III w konkursach szkolnych

II semestr rok szkolny 2011/2012

 

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczestników klasy

Uczniowie nagrodzeni

I

II

III

Miejsce w konkursie

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1.

Konkurs plastyczny

„ Pisanka Wielkanocna” organizowany przez SU

 

20

 

12


I

I

II

II

III

III

Stanek Michał

Kowalska Zuzanna

Dziadkiewicz Zuzanna

Mikiewicz Szymon

Sambor Martyna

Chrostowski Bartosz

I

III

II

II

III

II

2.

„Kosz pełen witamin ” organizowany przez świetlicę

 

3

 

0

 

 

0

I

II

III

Musiał Marta

Romańczyk Malwina

Stanek Michał

I

I

I

3.

„Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową”

 

14

 

15

 

17

I

 

II

 

III

 

 

Wyróżnienia

Szyda Łukasz

Mikulska Agata

Leśniak Julia

Kowalska Zuzanna

Pólrola Jakub

Dziadkiewicz Zuzanna

Przybylska Patrycja

Sambor Martyna

Florczyk Miłosz

II

II

II

III

I

II

III

III

I

4.

Konkurs plastyczny „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat ” – J. Korczak organizowany przez bibliotekę i SU

 

 

----

 

 

6

 

 

9

I

II

III

Wyróżnienia

Chrostowski Bartosz

Barski Patryk

Kramek Dawid

Dziadkiewicz Zuzanna

Sambor Martyna

II

III

III

II

III

 

 

 

 

 


 

 

 

KONKURSY SZKOLNE

  • Konkurs czytelniczy „Baśniowy świat H.Ch. Andersena” dla klas II-III - Biblioteka Szkolna
  • Konkurs recytatorski dla klas IV – VI „ Tropem polskich wieszczy” - Biblioteka Szkolna
  • Bożonarodzeniowy konkurs z jęz. angielskiego
  • Świąteczny konkurs z jęz. angielskiego kl. IV – VI

 

KONKURSY GMINNE

  • Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - GOK Gidle
  • Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek - GOK Gidle
  • Gminny Konkurs Recytatorski  poezji Cz. Miłosza „ Moja wierna mowo” - Biblioteka Gminna
  • Konkurs plastyczny Exlibris - Biblioteka Gminna
  • Sportowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Unihokej
    • Mini Piłka Siatkowa
    • Tenis stołowy
    • Mini Piłka Ręczna
    • Konkurs "5 Milionów"
    • Mini Koszykówka

KONKURSY POWIATOWE

  • Konkurs plastyczny MBP w Radomsku „Pocztówka z wakacji” - powiatowy
  • Miejski Konkurs Muzyczny "Hej Panie Jezu"
  • Sportowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Unihokej
    • Mini Piłka Siatkowa
    • Tenis stołowy
    • Mini Piłka Ręczna
    • Konkurs "5 Milionów"
    • Mini Koszykówka

 

 

 

 

 

KONKURSY REJONOWE

  • Sportowe
    • Unihokej
    • Tenis Stołowy

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • Sportowe
    • Unihokej
    • Tenis Stołowy

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  • Konkurs wiedzowy „Olimpusek”
  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI z jęz. angielskiego (uczniowie zdobyli dyplomy uznania)
  • Ogólnopolski konkurs wiedzowy EDI z historii (uczniowie zdobyli dyplomy uznania)
  • Ogólnopolski konkurs wiedzowy Multitest z historii (Dyplomy uczestnika)
  • Ogólnopolski Konkurs „Europejska bombka”
  • Ogólnopolski  Festiwal Pieśni i Piosenki  o  Mojej  Ojczyźnie - MDK Przedbórz
 

Sukcesy szkolne 2010/2011

Email Drukuj PDF

 

KONKURSY SZKOLNE

  • "Portret ulubionego misia" (plastyczny - świetlica)
  • "Wyrazić piękno jesieni słońcem i obrazem" kl. I - VI (plastyczno - poetycki - świetlica)

W ramach konkursu uczniowie kl. I - III pisali wierszyki na temat jesieni i malowali do niego ilustrację, natomiast uczniowie kl. IV - VI przygotowywali tomik wierszy zawierający minimum trzy wiersze, również opatrzony ilustracjami o podobnej tematyce.

Nagrodzeni:

Kategoria klas młodszych:

kl. I - Bartosz Chrostowski

kl. II - Emilia Tutaj

kl. III - Dawid Góra

Kategoria klas starszych:

kl. V - Beata Sprawka

kl. VIa - Dorota Bartnik

kl. VIb - Lucyna Sikorska

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier dydaktycznych.

  • "Święta w poezji" (recytatorski - świetlica + biblioteka szkolna)

Protokół z przebiegu konkursu recytatorskiego pt. „Święta w poezji” zorganizowanego przez bibliotekę i świetlicę szkolną w dniu 20.12.2010r.

KOMISJA W SKŁADZIE:
p. Anna Dąbrowska – nauczycielka świetlicy
p. Bożena Rączkowska – nauczyciel – bibliotekarz
p. Agnieszka Kowalska – pedagog szkolny

oceniła uczestników konkursu i na podstawie uzyskanych punktów przyznała:

I   miejsce –  Aleksandra  Flasza  – kl. VIb    (14,0 pkt)

II  miejsce –  Katarzyna Gonera   - kl. IV       (13,0 pkt)

Żaneta Jurczyk       - kl. VIa     (13,0 pkt)

III miejsce –  Wiktoria Barska     – kl. IV       (12,0 pkt)

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy konkursu słodycze.

  • "Moja pocztówka świąteczna cała klasa" kl. I - IV (plastyczny - PCK)
  • "Konkurs oszczędzania SKO" - klasowy
  • Czytelnictwo

KONKURSY GMINNE

  • "Pluszowy Miś - Przyjaciel Dzieci" - (plastyczny - Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach)
  • "V Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek" - (wokalny - GOK Gidle)
  • "II Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej" - (wokalny - GOK Gidle)
  • "Bawię się i uczę o każdej porze" - Grupa Edukacyjna S.A
  • "Bawię się i uczę o każdej porze" - plastyczny - MAC
  • Sportowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Unihokej
    • Mini Piłka Siatkowa
    • Tenis stołowy
    • Mini Piłka Ręczna
    • Konkurs "5 Milionów"
    • Mini Koszykówka

KONKURSY POWIATOWE

  • Miejski Konkurs Muzyczny "Hej Panie Jezu"
  • VI edycja konkursu "Z górki na pazurki - moje ferie" - plastyczny - Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku
  • Sportowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Unihokej
    • Mini Piłka Siatkowa
    • Tenis stołowy
    • Mini Piłka Ręczna
    • Konkurs "5 Milionów"
    • Mini Koszykówka

KONKURSY REJONOWE

  • Sportowe
    • Unihokej
    • Tenis Stołowy

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • Sportowe
    • Unihokej
    • Tenis Stołowy

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  • "V Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna"

W I półroczu roku szkolnego 2010/2011 niektórzy uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni mgr Małgorzaty Ostojskiej przystąpili do

"V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU STYPENDIADA  WCZESNOSZKOLNA"

organizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

W ramach STYPENDIADY odbyły się cztery konkursy , których celem było: propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzacja twórczości wybranych pisarzy, dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi, sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności ich stosowania, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych.

1. Konkurs czytelniczy „I TY bądź czytelny!” – temat przewodni: „Magiczne podróże po literaturze”. W konkursie należało wykazać się znajomością treści  utworu literackiego: Jolanty Kućmierz – „Ania w Królestwie Krasnoludków i Bajek”

2. Konkurs ortograficzny „Ortograf” – sprawdzał znajomość  reguł ortograficznych:  u – ó, ż–   rz, h – ch

3. Konkurs matematyczny „Plus-Minus”: to zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie  1000

4. Konkurs plastyczny „Kreska” – temat przewodni: „Zima w oczach dzieci”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać w formacie A4, na podłożu papierowym, techniką dowolną: projekt ilustracji pt. „W zaczarowanej krainie mrozu i śniegu”

W w/w konkursach brali udział następujący uczniowie:

  • Maria Markiewicz
  • Joanna Ślęzak
  • Mikołaj Borowik

  • Eryk Kluziński
  • Aneta Tarnowska
  • Dominika Borowik
  • Weronika Tutaj
  • Wojciech Całus
  • Natalia Truchta
  • Weronika Tulejko
  • Dawid Góra
  • Ewa Barańska

Konkurs czytelniczy trwał 45 minut, zaś matematyczny 75 minut. Oba miały charakter jednorazowego testu wyboru. Każdy test zawierał łącznie 20 zadań zamkniętych i składał się z 4 części: A, B, C, D liczących po 5 zadań.

Konkurs ortograficzny trwał 60 minut. Test zawierał łącznie 20 zadań otwartych podzielonych na cztery części (po 5 zadań każda): część A – krzyżówka, część B – zagadki ortograficzne, część C – fabryka wyrazów, część D – wesołe dyktando z lukami.

Konkurs plastyczny „Kreska” trwał 60 minut, odbywał się w szkole, dlatego uczniowie przystępujący do konkursu winni uprzednio przemyśleć i przygotować niezbędne do wykonania pracy przybory oraz materiały.

Punktacja w konkursach: czytelniczym, matematycznym i ortograficznym była jednakowa i przedstawia się następująco: w części A za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt (łącznie 5 pkt.), w części B – 2 punkty (łącznie 10 pkt.), C – 3 punkty (łącznie 15 pkt.), zaś D – 4 punkty (łącznie 20 pkt.). W sumie można zdobyć 50 punktów. W konkursie plastycznym wszystkie prace zostały ocenione przez jury składające się z 5 ekspertów. Każdy ekspert przyznał punkty w skali od 0 do 10. Maksymalnie można zdobyć 50 punktów.

 

  • Ogólnopolska Olimpiada "OLIMPUSEK"

10 stycznia 2011 r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK zorganizowana przez firmę OLIMPUS  z siedzibą w Warszawie. Olimpiada przeznaczona dla uczniów klas I – III polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Każdy test składał się z 21 pytań zamkniętych łączących elementy edukacji polonistycznej, matematycznej i środowiskowo-społecznej. Należy też dodać, że sama forma i stopień trudności zadań znacznie wykraczały poza ramy obowiązującej podstawy programowej. Udział w Olimpiadzie był uzależniony wyłącznie od decyzji samych uczniów i ich rodziców.

W skali kraju na poziomie klas pierwszych udział wzięło 2889 uczniów,  z klas drugich 3952 uczniów, z klas trzecich 3826 uczniów.

Z naszej szkoły do Olimpiady przystąpiło 15 pierwszoklasistów i 12 drugoklasistów. Sprawdzenia i podsumowania wyników dokonano w siedzibie głównej OLIMPUSA w Warszawie. 1 marca 2011 r. przesłano wyniki do naszej szkoły.

Z radością pragniemy poinformować, że nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie.

 

Mamy 7 laureatów pierwszej edycji OLIMPUSKA !!!

Najlepszym okazał się uczeń klasy I – Szymon Mikiewicz, który zajął 1 miejsce (uzyskał 208 punktów na 210 możliwych do zdobycia). Otrzymał piękny grawerowany dyplom i wspaniałą nagrodę książkową.

Kolejni laureaci:

  • Justyna Frączyk z kl. I4 miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa (zdobyła 200/210 punktów)
  • Patryk Barski z kl. II – 5 miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa (zdobył 198/210 punktów)
  • Martyna Sambor z kl. II – 5 miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa (zdobyła 197/210 punktów
  • Bartosz Chrostowski z kl. I – 7 miejsce, dyplom laureata (zdobył 191 punktów)
  • Izabela Romańczyk z kl. II 7 miejsce, dyplom laureata (zdobyła 190 punktów)
  • Łukasz Sztuka z kl. II – 7 miejsce, dyplom laureata (zdobył 190 punktów)

Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczestnicy Olimpiady zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, a ich wyniki w większości uplasowały się powyżej średniej krajowej.

Dyplomami uznania uhonorowani zostali uczniowie:

KLASA I KLASA II
  • Julia Romańczyk
  • Agnieszka Bogacz
  • Kinga Frymus
  • Kamil Rokita
  • Zuzanna Dziadkiewicz
  • Julia Powroźnik
  • Julia Leśniak
  • Dominika Musiał
  • Klaudia Barska
  • Szymon Powroźnik
  • Aleksandra Kowalska
  • Hubert Strączyński
  • Marita Woldan
  • Sylwia Kubik
  • Damian Załóg
  • Patrycja Przybylska
  • Jan Kubasiak
  • Dawid Cudak
  • Zuzanna Kowalska
  • Grzegorz Jędrzejczyk

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiady OLIMPUSEK.

Słowa podziękowania kierujemy do wychowawczyni kl. I p. Teresy Molendy i wychowawczyni kl. II p. Haliny Mielczarek za przygotowanie uczniów do Olimpiady i zaangażowanie w jej przeprowadzenie.

  • Ogólnopolski konkurs "Pingwin" z zakresu historii
  • Ogólnopolski konkurs "Pingwin" z zakresu języka polskiego