Start Aktualności Z wizytą w Teatrze Wielkim w Łodzi

Z wizytą w Teatrze Wielkim w Łodzi

Email Drukuj PDF

30 marca 2017 r. trzecioklasiści pod opieką wychowawców p. E. Strączyńskiej-Kluźniak, p. T. Molendy i p. G. Ratkowskiej wyjechali  do Teatru Wielkiego w Łodzi.

Obejrzeli piękne widowisko baletowe LAMAILA, które opowiadało o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy. Tytułowa bohaterka Księżniczka Dnia Lamaila zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna- Mr. Gulgacza. Dzięki pełni księżyca spotyka Księcia Nocy – Namadila i przeżywa wiele fantastycznych przygód. Spektakl, w którym można było podziwiać wspaniałe efekty specjalne i oparty na pięknej muzyce utrzymanej w disneyowskim  stylu został przyjęty z wielkim entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami.

Po spektaklu uczniowie mogli zwiedzić teatr od kulis. Zobaczyli miedzy innymi salę baletu, pracownię malarską i inne. Mieli możliwość obejrzenia kostiumów oraz dekoracji scenicznej. Ponadto była to niepowtarzalna okazja, by móc stanąć na jednej z największych scen operowych w kraju i na świecie. Wizyta za teatralnymi kulisami była niezapomnianą przygodą.

Wszyscy uczestnicy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Zdjęcia w Galerii - KLIKNIJ