Start Aktualności Wszystkie drogi prowadzą do ludzi…

Wszystkie drogi prowadzą do ludzi…

Email Drukuj PDF

23 czerwca 2016  roku nastąpiło  uroczyste pożegnanie uczniów klasy szóstej. Na sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadziła  się społeczność szkolna,  nauczyciele,  zaproszeni rodzice  a przede wszystkim uczniowie kl. VI.

Akademię  poprowadziła  wychowawczyni kl. VI  pani  Joanna Gołdon. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego,  a potem nastąpił ceremoniał   przekazania  go  uczniom kl.V.  Skład pocztu sztandarowego uległ zmianie:  Bartosz Chrostowski, Agnieszka Bogacz i Aleksandra Kowalska  przekazali sztandar młodszym kolegom:  Miłoszowi Florczykowi, Krzysztofowi Gołdonowi i Jakubowi Półroli.

Zdjęcia w GALERII.

W dalszej części uroczystości uczniowie –przyszli absolwenci złożyli ślubowanie. Pani dyrektor Joanna Niedźwiecka wręczyła najlepszym uczniom: Bartoszowi Chrostowskiemu i Justynie Frączyk  nagrody książkowe za uzyskanie wzorowego zachowania oraz  bardzo dobrych  wyników w nauce. Następnie rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.   Zarówno wychowawczyni klasy jak  i dyrektor szkoły gratulowały wszystkim uczniom ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach.

 

Pan Arkadiusz Pietras,  nauczyciel wychowania fizycznego,   przedstawił  wielkie  osiągnięcie naszych młodych sportsmenek, które w mijającym roku szkolnym zajęły pierwsze miejsce w powiecie radomszczańskim w ogólnej punktacji szkół podstawowych. Do zwycięskiej drużyny należały również uczennice klasy szóstej: Agnieszka Bogacz, Aleksandra Kowalska, Klaudia Barska, Julia Romańczyk i Julia Leśniak. Pan Pietras wręczył również  nagrody  dla najlepszych sportowców naszej szkoły. W kategorii dziewcząt tytuł ten przypadł uczennicy klasy szóstej Aleksandrze Kowalskiej, w kategorii chłopców zwyciężył również uczeń klasy szóstej Szymon Mikiewicz.

Wychowawczyni klasy VI pani Joanna Gołdon wręczyła wszystkim uczniom dyplomy absolwenta oraz zaświadczenia  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi z wynikami sprawdzianu po klasie szóstej.

W dalszej części spotkania  uczniowie klasy piątej  Miłosz Florczyk, Malwina Romańczyk, Marta Musiał i Dawid Załóg krótko pożegnali absolwentów i podarowali im na szczęście  przywieszki –koniczynki,  specjalnie dla starszych kolegów Dawid Załóg zagrał na keyboardzie.

Następnie uczniowie klasy szóstej przedstawili pożegnalny program artystyczny. Na pewno na długo w pamięci wszystkich  zapadną  piosenki w przepięknym  wykonaniu  Dominiki Musiał i Justyny Fraczyk.

Absolwentami szkoły stali się :

Klaudia Barska

Agnieszka Bogacz

Bartosz Chrostowski

Sebastian Chrostowski

Mariusz Ciupa

Łukasz Ciurewicz

Zuzanna Dziadkiewicz

Justyna Frączyk

Kinga Frymus

Aleksandra Kowalska

Julia Leśniak

Szymon Mikiewicz

Agata Mikulska

Grzegorz Mukulski

Dominika Musiał

Julia Powrożnik

Szymon Powroźnik

Kamil Rokita

Julia Romańczyk

Hubert Strączyńki

Łukasz Szyda.

 

24 czerwca w piątek nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele p.w. Marii Magdaleny w Gidlach, którą celebrował ks. proboszcz Czesław Kieras. Następnie spotkanie w sali  gimnastycznej poprowadziła pani Ewa Strączyńska - Kluźniak. Uczniowie z poszczególnych klas zostali nagrodzeni za swoją całoroczną pracę i solidne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków.  W gronie uczniów  klasy szóstej,  którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem  i zapisali się w  „Złotej Księdze Absolwentów” znaleźli się:   Agnieszka Bogacz, Bartosz Chrostowski, Justyna Frączyk, Aleksandra Kowalska,  Kinga Frymus, Dominka Musiał oraz Szymon Mikiewicz.

Klasa IIA  przygotowała specjalne wystąpienie dla swojej wychowawczyni pani Małgorzaty Ostojskiej, która  podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Pracowała w szkole ponad trzydzieści lat, pełniła obowiązki  dyrektora  PSP w Gidlach. Wiele trudu oraz osobistego zaangażowania  włożyła w wychowanie i wykształcenie młodych ludzi. Podziękowania  za lata pracy w imieniu grona pedagogicznego naszej szkoły złożyła pani dyrektor Joanna Niedźwiecka,  życzenia od rodziców uczniów kl. II A przekazała pani Violetta Ojrzyńska.

Wychowawczynie  w klasach rozdały świadectwa i w ten sposób zakończyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego.