Start Aktualności Dzień Patrona

Dzień Patrona

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym  obchody Dnia Patrona miały trochę inny charakter, odmienny od tradycyjnego świętowania.

W poniedziałek 9 maja cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Joanna Niedźwiecka przedstawiła sposób organizacji  dnia,  ogłoszono wyniki ostatnio zorganizowanych konkursów, w tym ten największy sukces, odniesiony przez dziewczynki z klasy IIa na  Jubileuszowym XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca  „Majowa Nutka", który odbył się w dniach 7-9 maja w częstochowskim Klubie Politechnik. Nasze uczennice otrzymały  następujące nagrody:

Zdjęcia w Galerii

Zuzanna Cudak – Złotą Półnutkę

Kasia Mariankowska – Srebrną Półnutkę

Oliwka Siemińska - Srebrną Półnutkę

Właśnie te uczennice oraz ich koleżanki z klasy szóstej Dominika Musiał oraz Justyna Frączyk śpiewając patriotyczne piosenki wprowadziły wszystkich w poważny, uroczysty nastrój związany z obchodami święta szkoły.

Na uroczystość zostały zaproszone pracownice Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, które przeprowadziły zajęcia warsztatowe stanowiące część programu edukacyjnego realizowanego przez tę instytucję. W klasach młodszych zajęcia te nosiły tytuł  ” Mieszkańcy spod 11”, a  w starszych „Barwy nieobojętne”.

Zadaniem warsztatów było nawiązanie do naszej  historii, jak również  ukazanie zróżnicowanego funkcjonowania symboli narodowych we współczesnej kulturze, przy wykorzystaniu  jako inspiracji dzieł sztuki związanych  z wybraną tematyką.

Uczniowie bardzo chętnie pracowali w grupach i na pewno dużo zapamiętali z ciekawie przeprowadzonej lekcji historii.

Spotkanie  to  odbyło  się w ramach współpracy naszej szkoły z muzeum  w Sulejówku.