Start Aktualności Dzień Nauczyciela w PSP Gidle

Dzień Nauczyciela w PSP Gidle

Email Drukuj PDF

14 października w naszej szkole był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Poniatowskiego w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty.

Zdjęcia w Galerii - Kliknij

Uczniowie z klasy piątej i szóstej zabawnym przedstawieniem artystycznym podziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Na początku występu uczniów pojawiły się wiersze i piosenki tematycznie nawiązujące do codziennej pracy nauczycieli, do wzajemnych relacji uczeń - nauczyciel. Następnie w skeczu pt. „Dzienniczek ucznia” Dawid Załóg i Miłosz Florczyk – ucz. kl. V przedstawili zabawną scenkę ze znalezieniem przez syna dzienniczka ocen swojego ojca. Potem uczniowie klasy szóstej przedstawili lekcję języka polskiego, w czasie której nauczycielka zmaga się z klasą niepotrafiącą poprawnie wykonać żadnego zadania zleconego przez nią. W roli polonistki bardzo dobrze wypadła Dominika Musiał.

 

W dalszej części uroczystości Malwina Romańczyk prowadząca akademię złożyła na ręce pani dyrektor Joanny Niedźwieckiej życzenia od Samorządu Uczniowskiego, a jego przedstawiciele podarowali jej drobny prezent. Pani dyrektor podziękowała uczniom za występ, odczytała życzenia przesłane z okazji Dnia Nauczyciela od radnych i od wójta naszej gminy, a następnie wręczyła nagrody wyróżniającym nauczycielom. W tym roku szkolnym Nagrodę Dyrektora otrzymali: katechetka pani Iwona Pilarska, nauczyciel języka angielskiego pani Anna Surlej oraz nauczyciel muzyki i zajęć komputerowych pan Pawel Ojrzyński.

Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie rozeszli się do klas, oglądali filmy a w międzyczasie składali nauczycielom życzenia.