Start Aktualności Brzechwa dzieciom - Konkurs

Brzechwa dzieciom - Konkurs

Email Drukuj PDF

 

Biblioteka PSP w Gidlach zorganizowała dla uczniów

kl. I-III konkurs recytatorski

„Brzechwa dzieciom”

 

WYNIKI I ZDJĘCIA - Kliknij na WIĘCEJ

Cele konkursu

  1. Popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy wśród dzieci.

  2. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

  3. Rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  4. Zachęcanie do występów na scenie.

  5. Uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Organizacja konkursu

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. I-III.

  2. Każda klasa może wytypować dowolną liczbę uczestników.

  3. Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu Jana Brzechwy. Czas recytacji utworu nie może przekroczyć 4 minut.

  4. Prezentacje mogą być wzbogacone o środki teatralne, ruch, gest, rekwizyt.

  5. Konkurs odbędzie się 27 maja 2015r.

  6. Laureaci konkursu zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie w Dniu Talentów 30 maja 2015r.

Oceny i nagrody

Jury powołane przez organizatora będzie oceniać:

- kulturę słowa

- dykcję

- ogólny wyraz artystyczny

Za zajęcie I, II, i III miejsca przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe.

Z A P R A S Z A M Y


 

 

Protokół z przebiegu konkursu recytatorskiego pt. „BRZECHWA DZIECIOM”

zorganizowanego przez bibliotekę szkolną

w dniu 28.05.2015r.

kat. klas I-III

Komisja w składzie:

  1. P. Bożena Resel – organizator konkursu

  2. P. Anna Dąbrowska – nauczyciel języka polskiego

  3. P. Grażyna Ratkowska – nauczyciel nauczania indywidualnego

wysłuchała 26 uczestników konkursu

 

Lp.

 

Nazwisko i imię

 

Tytuł wiersza

 

Kl.

1.

Chybalska Natalia

„Na straganie”

IA

2.

Cudak Zuzanna

„Natka szczerbatka”

IA

3.

Gołdon Katarzyna

„Piątek”

IA

4.

Górecki Bartłomiej

„Żuk”

IA

5.

Jurczyk Martyna

„Kaczka dziwaczka”

IA

6.

Kolakowska Dominika

„Samochwała”

IA

7.

Mariankowska Katarzyna

„Żuk”

IA

8.

Ojrzyński Maciej

„Kwoka”

IA

9.

Siemińska Oliwia

„Stonoga”

IA

10

Sztandera Kamil

„Leń”

IA

11.

Bogacz Arkadiusz

„Dzik”

IA

12.

Borek Paulina

„Samochwała”

IB

13.

Cudak Julia

„Na straganie”

IB

14.

Hom Daria

„Na wyspach Bergamutach”

IB

15.

Ociepa Paweł

„Entliczek- pentliczek”

IB

16.

Bojarska Klaudia

„Kaczka dziwaczka”

II

17.

Krasowska Wiktoria

„Kłamczucha”

II

18.

Plewińska Klara

„Samochwała”

II

19.

Popiołek Julia

„Leń”

II

20.

Tkacz Zuzanna

„Na straganie”

II

21.

Barska Anna

„Katar”

III

22.

Kosmala Mateusz

„Kwoka”

III

23.

Niedźwiecka Maja

„Leń”

III

24.

Sprawka Martyna

„Pomidor”

III

25.

Sprawka Patryk

„Jeż”

III

26.

Siemińska Aleksandra

„Rak”

III

 

Na podstawie uzyskanych punktów komisja przyznała następujące miejsca:

 

I miejsce – Mariankowska Katarzyna – kl. IA

II miejsce - Kosmala Mateusz - kl. III

III miejsce – Kolakowska Dominika – kl. IA, Ojrzyński Maciej - kl. IA

Wyróżnienie: Plewińska Klara – kl. II

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy konkursu słodycze.

DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg
DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg DSCF2476.jpg