Start Aktualności Wycieczka do Sulejówka i Warszawy

Wycieczka do Sulejówka i Warszawy

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczkach zorganizowanych do Sulejówka i do Warszawy w dniu 12.04.2012r. oraz w dniu 30.05.2012r.

Uczniowie na początku wycieczki zwiedzili dworek Milusin w Sulejówku, w którym od 1923 roku mieszkał Marszałek wraz z żoną i córkami. Obecnie znajduje się tam Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – założone w 2008 roku przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Warszawy, gdzie zwiedzili Rynek Starego Miasta z kolumną Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski, w którym zobaczyli piękne królewskie komnaty i przeżyli prawdziwą lekcję historii.

 

Później uczniowie zapoznali się z Centrum Nauki Kopernik, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z naukami ścisłymi a zwłaszcza z matematyką, fizyką i chemią, a także doświadczyli działania ich na sobie, niektórzy „przeżyli” trzęsienie ziemi i uświadomili sobie, jak wielkie znaczenie dla każdego człowieka ma poznawanie otaczającego nas świata.

W wycieczce zorganizowanej w dniu 12.04.2012r. uczestniczyli uczniowie kl. IV i VI, opiekunkami były panie Anna Bednarz i Anna Dąbrowska.

zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg
zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg
zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg zdjecie%20(1).jpg